Nalazila na mestu današьe Cvetkove pijace (pijaca Zvezdara) samo što je zauzimala mnogo veli prostor. Ona se prostirala celom površinom između Bulevara i ulica Vjekoslava Kovača, Milana Rakia, Volgine i Deskaševe. Ovu ciglanu osnovao je Miloš Jaćimović koji je započeo sa kafanom na Smederevskom drumu, na mestu koe se zvalo „Sedam kuća“. Sakupivši izvestan kapital osnovao je ciglanu pod imenom BRAĆA JAĆIMOVIĆ, u kojoj je pored majstora ciglara zapošljavao i veliki broj radnika drugih zanimanja. Miloš je imao sinove Čedu, Dragoslava, Peru i Branka koji su bili zaduženi da, svaki u svome resorsu vode zanatske, trgovačke i skonomske poslove.
Otprilike na mestu gde se danas nalazi osnovna škola Marija Bursać bio je bazen površine deset sa deset metara i dubok četiri metra, u kome je sakupljana kišnica za potrebe ciglane. Blizu tog bazena nalazio se, onda kao i danas, pogon beogradskog vodovoda.
Cigla se mešala i pripremala na prostoru današnjeg sportskog centra, odakle je odlazila na pečenje u ringlov, gde se obavljala finalna obrada. Ringlov Jaćimovićeve ciglane prostirao se svojom dužinom od ulice Vjekoslava Kovača, otprilike tu gde je sada benzinska pumpa, prema velikoj Centropromovoj samoposluzi do sadašnje Cvetkove pijace, a po širini je zauzimao prostor od Bulevara kralja Aleksandra do stambenih paviljona u ulici Vjekoslava Kovača. Porodica Jaćimović imala je pored ciglane i veliko imanje koje je zauzimalo prostor današnjih ulica Hektorovićeve, Brsjačke, Geršićeve, Bukureške i Vojvode Dovezenskog. Tu je napre vršen iskop zemlje za potrebe ciglane, a kasnije je ceo taj deo isparcelisan i počela je gradnja porodičnih kuća. Prostor od Deskaševe prema ulici Mite Ružića takođe je pripadao ovo porodici.
Miloš Jaćimović poklonio je deo svog imanja Kalmitima koi u sebi tu izgradili kuće i štale. Oni su uglavnom radili na transportu zemlje. Pomogao im je i da izgrade Budističku pagodu pošto su oni bili budisti. Ciglana JAĆIMOVIĆ nije radila uprkos pritiscima od strane okupacionih vlasti. Godine 1946. ciglana je oduzeta vlasniku prema Zakonu o nacionalizaciji i ona je prestala da postoji. Ceo prostor koji je zauzimala ciglana počeo je da se urbanizuje i pretvara u stambeni i trgovački kompleks. Tu su sagrađeni sportski centar Zvezdara, velika samousluga, Cvetkova pijaca iza koje je podignut niz stambenih zgrada, a kasnije i nekoliko solitera.